Epoksi Kaldırma

Epoksi Kaldırma

By Bursa Mermer Silim Hizmeti 86 0

Epoksi Kaldırma İşlemi Özenle yaptırılan ve ilk yapıldığında göz alıcı bir güzelliğe sahiptir.

Kullanışlı epoksileri kaplamaları gerek zaman içerisinde yıpranmadan gerek kullanıcı hatasından gerekse uygulamada yapılan hatalar sebebi ile kalkarak hem kötü bir görüntüye hem de çalışmayı zorlaştıracak hale dönüşebilir.

Böyle bir durumda en kalıcı çözüm, bozuk epoksiyi kaplamayı betondan tamamen kazıyarak temiz beton yüzeye yeni bir uygulama yapmaktır.

Epoksi Kaldırma Hizmetleri
Böyle bir durumda deforme olan bozuk epoksi kaplama, özel elmaslarla mekanik silim makinaları sayesinde tamamen traşlanır ve yeni uygulamalara hazır hale getirilir.

PCD elmas bıçaklar epoksileri öncesi yüzey hazırlığı ve epoksi ya da kaplama kaldırma ve kazıma için tasarlanmıştır.

Fabrika, depo, hastane gibi zeminlerde daha önceden yapılmış ancak zaman içinde yıpranmış kaplama türleri bir sıkıntıyı da beraberinde getirmektedir

Epoksi Kaldırma işlemi bu tür alanlarda farklı bir kaplama yapmak için bu yıpranmış kaplama türlerini zeminden kazımak gerekir.

Bunun için zamandan tasarruf sağlayan ve beton zemine zarar vermeden profesyonel beton silimi makineleri ve özel kazıyıcı elmaslar ile mevcut zeminde bulunan yıpranmış epoksiler, pvc veya yüzeyde bulunan farklı kaplama türlerini kaldırmak daha pratiktir.

Bu işlem sonunda istenilen kaplama türü için zemin hazırlığı yapılmış olur.

Epoksi Kaplama, termosetler grubundan yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir. Suya, aside ve alkaliye direnci çok iyidir, zamanla direnç özelliğini yitirmez.

Çatlağa doldurulmuş epoksi yapıştırıcısı, çatlağın yarattığı süreksizlik ortamını sürekli duruma dönüştürür, çatlağın her iki yüzünü çatlak boyunca sürekli olarak birbirine bağlar ve gerilme birikimlerini önler.

Copyright © 2018. Bursa Mermer Silim Hizmetleri | Tüm Hakları Saklıdır.Web Tasarım | ARK AJANS | (0546 9402175 ) | Tarafından Hazırlanmıştır.