Mermer Silimi ve Parlatma

Mermer Silimi ve Parlatma

By Bursa Mermer Silim Hizmeti 88 0

MERMER, SON ZAMANLARDA EV VE OFİS ORTAMLARINDA EN ÇOK KULLANDIĞIMIZ DOĞAL TAŞLARDANDIR. OTEL, AVM, VİLLA, YALI, İŞ MERKEZİ, APARTMAN DAİRESİ VE DİĞER TÜM ALANLARDA KULLANILAN MERMERLER, EN ÇOK ZEMİN VE BASAMAK KAPLAMA İLE MUTFAK YA DA BANYO TEZGÂHLARINA UYGULANMAKTADIR.

Günümüzde mermer dış cephe kaplamaları ve zemin döşemesi mutfak,banyo ve genel alanlarda kullanılan mermer, granit ve tüm doğaltaşlarda yaşanan problemler her geçen gün çözümsüz bir hal almaktadır.

Mermer, orta sertlikte olan, bu yüzden işlenmesi de oldukça kolay olduğu için çok yaygın kullanılan bir doğal taştır. Elbette bu durumun zaman içerisinde dezavantajları da olmaktadır.

Mermer yüzeyinin zamanla matlaşması ve çizilmesi gibi yüzey sirkülasyonuna bağlı olarak, kirlenme,pas ve leke tutma gibi yüzey problemlerine de neden olabilir. bu sebeplerden dolayı firmamız bu sorunlara karşı Düzenli olarak mermerin silim ve parlatmak işlemlerini tekrarlayarak çözüm sunmaktadır.

.Mermer silme parlatma, özel makinelerle el değmeden yapılır. Bu işlemde önce mermer temizlenir daha sonra silim en sonunda parlatma işlemi yapılır.

Mermer; beyaz renkli bir doğal taş olduğu için parlatma işlemine ihtiyaç duyar ve parlatma işlemi sonrasında çok başarılı sonuçlar elde edilir

Zamanla matlaşmış,kirlenmiş, çizilmiz ve yüzeyi yıpranmış mermer yüzeyin yeniden belirli abrasivler ve makinalar kullanılarak parlatma işlemine mermer silimi denir.

Mermer yüzeylerde yaşanan sorunları firmamız bildiği için mermer silimi, mermer cilalama, mermer temizleme, mermer koruma, tüm doğal taşların silimi ve restorasyon uygulamalarını yapmaktadır.

UYGULAMALARIMIZ : Mermer silim,mermer temizleme,kimyasal temizlik, kimyasal koruma, honlama, fırçalama(patinato)parlatma ve cilalama, dolgu uygulama,çekiçleme vb uygulamalarını yapmaktayız

HONLAMA: Mermer, granit, traverten vb.. doğaltaş yüzeylerin belli başlı aşındırıcılarla yarı mat hale getirilmesine Honlama denir. İyi bir honlanmış yüzey saten dokusunu andırır. Ne ışığı yansıtacak kadar parlak, ne de kaba mat bir yüzeydir.

CİLALAMA: Mermer, granit, traverten vb.. doğaltaş yüzeyinin belli başlı aşındırıcı gruplar ile ışığı yansıtacak kadar mükemmel pürüzsüz bir yüzeye ulaştırılmasına parlatma cilalama denir.

FIRÇALAMA: Mermer, gramit, traverten yüzeyinin özel aşındırıcı fırçalar ile eskitilmiş bir doku kazanıncaya kadar aşındırılmasına Fırçalama ya da Patinato denir.

DOLGU UYGULAMA: Mermer, grait, traverten vb.. doğaltaşların bünyesinde doğal olarak bulunan boşlukların veya gözeneklerin özel çimento veya kimyasal maddeler ile doldurulmasına Dolgu denir.

ÇEKİÇLEME: Çekiçleme (Bush Hammer) mermer,granit,traverten ve hertürlü doğaltaş yüzeylere, ucunda konik-kare elmas çıkıntılar ile yapılan ve taşların yüzeyinde oluşan gözeneklerin farklı ve kaymaz bir yüzey elde etme işlemine Çekiçleme (Bush-Hammer) denir

Copyright © 2018. Bursa Mermer Silim Hizmetleri | Tüm Hakları Saklıdır.Web Tasarım | ARK AJANS | (0546 9402175 ) | Tarafından Hazırlanmıştır.